Co powinno wyróżniać dobry stół montażowy?
Bez względu na przeznaczanie dobre meble muszą być ergonomiczne i solidne, a przy tym estetyczne. Takim kryteriom podlegają także meble do warsztatów, pracowni i dla majsterkowiczów oraz meble socjalne. Jeśli poszukujesz wygodnych i trwałych stołów warsztatowych, przeczytaj dzisiejszy artykuł i dowiedz się, co powinno wyróżniać dobry stół montażowy.
Czym są stoły warsztatowe?
Stoły warsztatowe to meble przeznaczone do wykonywania różnego typu prac ręcznych lub za pomocą elektronarzędzi. Obejmują zarówno proste konstrukcje, jak i rozbudowane projekty, przystosowane do specjalistycznych zadań. Stoły montażowe różnią się wielkością, budową i wyposażeniem. Dostępne są u producentów i dystrybutorów mebli metalowych dla przemysłu, warsztatów, biur, szkół itp. Dobrym przykładem firmy, która oferuje szeroki asortyment stołów warsztatowych jest producent mebli metalowych Cekar w Bielsku-Białej, który jest również dystrybutorem marki Malow.
Jak zbudowane są stoły warsztatowe?
Wytrzymałe i funkcjonalne stoły montażowe produkowane są z trwałych materiałów oraz zaprojektowane tak, aby służyły przez wiele lat. Bazą dobrego stołu warsztatowego jest stabilny stelaż, wykonany z profili stalowych i wzmocniony w dolnej części stołu poprzez połączenie nóg. Konstrukcja jest spawana i zabezpieczona antykorozyjnie poprzez estetyczne malowanie proszkowe, dostępne w wielu kolorach. Stoły montażowe osadzone są na regulowanych stopkach, które umożliwiają ich poziomowanie na nierównym podłożu. Wyposażane są w wygodne szuflady i dodatkowe półki.
Czym charakteryzują się dobre stoły montażowe?
Stoły warsztatowe są wytrzymałe na obciążenia i uszkodzenia. Mogą być w dowolny sposób aranżowane i wyposażane w zależności od zastosowania i potrzeb użytkowników. Ważnym elementem każdego stołu warsztatowego jest blat roboczy. Najczęściej wykonany jest ze standardowej płyty laminowanej o grubości 28 mm, która zapewnia wygodną pracę przy lżejszych czynnościach. Dostępne są również blaty ze sklejki liściastej o grubości do 30 do 50 mm, których powierzchnie zabezpiecza się dwukrotną warstwą lakieru bezbarwnego. Oba rodzaje blatów mogą być dodatkowo przykryte gumą olejoodporną, wpuszczaną w obrzeże z kątownika. Bardziej odporne blaty pokrywa się blachą ocynkowaną, a najbardziej wytrzymałe stoły warsztatowe blachą o grubości nawet 10 mm wspartą na stalowym ruszcie kratowym.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana